Nasıl Kullanılır ?

Artık Endişelenmenize gerek yok; Ailenizi, Arkadaşlarınızı, değer verdiğiniz eşyalarınızı, Personelinizi veya araçlarınızı harita üzerinde anlık olarak kontrol edebilir geçtiği güzergahları görebilirsiniz.

KİM NEREDE

ALAN BELİRLE

Takip Etmek istediğiniz kişiyi listeden seçin, Ekranın Sağ alt köşesindeki (+) işarete basarak Mevcut konumu üzerine alan çapını belirleyerek işaretleyin ve Kaydet e basarak kaydedin. Alanını belirlediğiniz kişi işaretlemiş olduğunuz alan dışına çıkınca uygulama size “Takip ettiğiniz kişi alandan çıktı” diye uyarı gönderecektir.

 

[ VİDEOYU İZLE ]

NASIL KULLANILIR

Ebeveyn Takip Okulda olan çocuğunuzun okul bölgesindeki konumunu işaretleyip konum dışına çıktığında durumda sizi uyarır.
Personel Takip Belli bir bölgede kalması gereken Personelin veya aracın konumunu işaretleyip konum dışına çıktığı durumda sizi uyarır.

ZAMAN VE KONUM

Takip Etmek istediğiniz kişiyi listeden seçin, Haritadaki bulunduğu mevcut konumu göreceksiniz. Daha sonra haritadan gitmesi gerektiği yerin konumunu dokunarak işaretleyin, Açılan ekranda işaretlemiş olduğunuz konumda saat kaçta olması gerektiğini seçerek kaydedin. Belirlediğiniz kişi işaretlemiş olduğunuz alana belirlediğiniz saatte gelmez ise uygulama size “Takip ettiğiniz kişi alana gelmedi” diye uyarı gönderecektir.

NASIL KULLANILIR

Ebeveyn Takip Okula gitmek üzere Evden çıkan çocuğunuzun Okul konumuna gitmesi gerektiği alanı seçip, gitmesi gerektiği saati seçerek belirlediğiniz saatte o konumda olmaması durumunda uygulama size uyarı verecektir.
Personel Takip Servise giden eleman, dağıtıma çıkan personel veya Müşteri ziyaretine çıkan pazarlamacınızın gitmesi gereken konumları işaretleyip varması gerektiği saatleri seçip belirttiğiniz saatlerde belirlediğiniz konumlara gitmemesi durumunda sizi uyarır.

GİDİLMEYECEK YERLER

Takip Etmek istediğiniz kişiyi listeden seçin, Harita üzerindeki farklı farklı alanlara dokunarak takip etmek istediğiniz kişinin gitmemesi gerektiği yerleri ve alan genişliğini ayarlayarak kaydedin. Takip ettiğiniz kişi Bu alanlara gittiğinde Takip ettiğiniz kişi yasaklı alana geldi” diye uyarı gönderecektir.

NASIL KULLANILIR

Ebeveyn Takip Okuldan çıkan çocuğunuzun gitmemesi gerektiği yerleri harita üzerinden işaretleyip ( Kafe,  oyun salonu vb. ) bu bölgelere gittiğinde uygulama bildirimler göndererek size uyarı verecektir.
Personel Takip Servise giden eleman, dağıtıma çıkan personel veya Müşteri ziyaretine çıkan pazarlamacınızın, gitmemesi gerektiği yerlerin veya güzergâhların konumlarını işaretleyerek o bölgelere gitmesi durumunda uygulama bildirimler göndererek size uyarı verecektir.

AİLE TAKİP

Aileniz olarak eklediğiniz kişilerin tamamının konumlarını harita üzerinde aynı ekranda görebilirsiniz. Onlarla mesajlaşabilir, şarj durumlarını, siz olan uzaklıklarını, son aktif olma zamanlarını görebilirsiniz. Aile bireylerinizden birisi tehlike anında tek tuşla ebeveynlerine akıllı mesajlar gönderebilir.

NASIL KULLANILIR

Aile bireylerinizin tamamını aynı ekranda görüp onlarla mesajlaşabilir o an nerede olduklarını harita üzerinde anlık görebilirsiniz. O anki pil durumlarını, size olan uzaklıklarını ve son aktif olma zamanlarını görebilir, Acil bir durumda çocuğunuzun acil çağrısını görebilir ve müdahale edebilirsiniz.

KONUM GEÇMİŞİ

Takip Etmek istediğiniz kişiyi listeden seçin, açılan ekranda takip ettiğiniz kişinin günlük geçmiş olduğu güzergah bilgilerini görebilirsiniz. Hangi konumdan saat kaçda geçmiş geçtiği konumda pil durumu gibi bilgileri görebilirsiniz.

NASIL KULLANILIR

Ebeveyn Takip Yanınızda olmayıp sizden uzakta okulda, işte veya arkadaşları ile dışarı çıkmış olan çocuğunuzun, aile bireylerinizden herhangi birinin durumu hakkında endişe etmenize gerek yok. Harita üzerinde anlık konumunu görebilir, kullanmış olduğu güzergahları ve bu konumlardan geçiş saatini dakikasını o anki pil durumunu takip edebilirsiniz.
Personel Takip Günlük servise çıkmış personelinin, Ürün dağıtımına çıkan aracın veya Müşteri ziyaretlerine çıkan pazarlamacınızın günlük faaliyetlerini Harita üzerinde anlık konumunu görebilir, kullanmış olduğu güzergahları ve bu konumlardan geçiş saatini dakikasını o anki pil durumunu takip edebilirsiniz.
Aile Takip Unutkanlık problemi olan Aile bireylerinizden her hangi birisinin ulaşamadığınız yerlerde bulunması durumunda, evin yolunu bulamayıp kaybolduğunu düşündüğünüz anlarda artık endişe etmenize gerek yok. Uygulama üzerinden harita üzerindeki anlık konumunu, geçtiği güzergâhları, size olan uzaklığını ve şarj durumunu kontrol edebilirsiniz.

GRUP TAKİP

GENEL

Grup Takip e girin, Bulunduğunuz konumu kapsayan aktivite, etkinlik, faaliyet vb. var ise ve bu etkinlik ile ilgili grup açılmış ise ekranda görünecektir. Bu grupların içeriklerini görüp detaylarına bakarak etkinliğe katılabilirsiniz.

BENİM GRUBUM

Bu bölümde oluşturmuş olduğunuz etkinlik gruplarını görebilir veya yeni etkinlik grubu oluşturabilirsiniz. Gruba Katılan kişiler birbiri ile grup içerisinde mesajlaşabilir, Grup katılımcılarının harita üzerinde konumlarını görebilir, Acil bir duruda acil çağrıda bulunabilirler.

#benimgrubum

GRUP OLUŞTURMA

Grup oluştura basın, Açılan ekrandan Grubunuza isim verin, Etkinlik ile ilgili bir mesaj yazın, Etkinliğinizin kategorisini seçin, ihtiyacınız olan katılımcı sayısını seçin, Etkinliğinize katılabilecek kişilerin ne kadar mesafede olacaklarını seçin, Aktivitenin Başlangıç ve bitiş tarih ve saatlerini seçin ve kaydedin. Etkinliğinizi sadece Belirlemiş olduğunuz Alan çapında olan kişiler görebilir ve belirttiğiniz sayı kadar kişiler katılabilir.

NASIL KULLANILIR

Akşam 20.00 da Halı sahada maçınız var, 2 adamınız eksik, Hemen Uygulamayı açıp grup oluşturuyoruz. Maçımızın olduğu konuma 1 km mesafedeki alanı kapsayacak şekilde planlama yapıyoruz 2 kişiye ihtiyacımız olduğu için 2 katılımcı seçiyoruz başlangıç ve bitiş saatini giriyoruz ve yayınlıyoruz. Belirlemiş olduğunuz alandaki uygulamayı kullanan kişiler etkinliği görüp katılmak isteyebilir veya Ormanda bir bisiklet turu yapacaksınız açık katılımcı sayısı katılımcı için mesafe sınırını belirleyip etkinliği oluşturabilirsiniz etkinliğe katılan kişilerin konumlarını haritada görebilir aynı ekranda mesajlaşabilirsiniz aynı ekranda tehlike anında katılımcılardan birisi acil durum çağrısı yapabilir ve sizden yardım isteyebilir.

GENEL TAKİP

  • Harita üzerindeki alanı tarayarak uygulamayı kullanan kişileri bulabilir, profillerine bakabilir arkadaş olarak ekleyebilir ve takip etmek isteyebilirsiniz.
  • Arama çubuğundan dilediğiniz bir mekânın veya konumun aramasını yaparak o bölgeyi açabilir ve o bölgede arama yapabilirsiniz, Kullanıcı adına veya isme göre arama yapabilirsiniz, Telefon rehberinizdeki uygulamayı kullanana kişileri arattırabilir ve haritada konumlarını görebilirsiniz veya Facebook arkadaşlarınız arasından uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı arattırabilirsiniz.

GENEL 

Yakın Takip Ettiklerim : Kişilere ait kayıt olurken verilen benzersiz takip kodunu vasıtası ile, Takip etmek istediğiniz kişiyi yakın takip ettiklerime ekleyebilirsiniz. Takip kodu yalnızca kişinin kendisi tarafından oluşturulur ve başkası tarafından kişi vermediği sürece bilinemez. Yakın Takip ettiklerime eklemediğiniz kişiyi sadece harita üzerinde konumunu görebilirsiniz diğer Alan belirleme, Zaman ve konum, Gidilmeyecek yerler ve Konum Geçmişi gibi Özellikleri kullanamazsınız.

 

[ VİDEOYU İZLE ]

 

 

Ailem : Ailenize eklediğiniz kişiler arasında program size grup oluşturur aile içi mesajlaşa bilir, Tehlike anında bildirim gönderebilir, Anlık ailenizi sürekli harita üzerinde konum olarak görebilir Alan belirleme, Zaman ve konum, Gidilmeyecek yerler ve Konum Geçmişi gibi Özellikleri ailenizde olan kişiler üzerinde kullanabilirsiniz. Aile grubuna girmeyi onaylayıp giren kişiler Aileyi kuran ebeveynin izni olmadan aile grubundan çıkamaz. Grubu kuran kişinin hesabı aktif olmaması veya kaybolması durumunda kişi gruptan çıkmak için başvuruda bulunur eğer aileyi kuran ebeveyn 3 günlük zaman diliminde bu çıkışı reddetmese 3 gün sonunda sistem kişiyi aile grubundan otomatik olarak çıkartır.