Sıkça Sorulan Sorular

Kim Nerede ile ilgili merak ettikleriniz, Sıkça Sorulan Sorular

Kim Nerede Nedir ?

Kim Nerede; Okula giden çocuklarınızı, Sizden uzakta olan Aile bireylerinizi, Anlık olarak ulaşamadığınız Sevdiklerinizi, Servise çıkan Personelinizi veya Ürün dağıtımına çıkan Araçlarınızı Gerçek zamanlı konum takibi yaparak izlemenizi, geçtiği güzergâhları görmenizi, istemediğiniz yerlere gittiğinde haberdar olmanızı, gitmesi gerektiği yere zamanında gitmediğini veya kalması gerektiği konumdan çıktığında size akıllı bildirimler göndererek uyaran Hatta Daha fazlasını sağlayan bir GPS takip uygulamasıdır.

Kim Nerede Ücretlimidir ?

Kim Nerede; Ücretsiz bir uygulamadır. İçerisindeki bazı özellikleri aktif edebilmek için pro sürüme geçmek gerekir.

Pro Sürümde artı neler var ?

Pro Sürümde ; Alan Belirleme, Zaman ve Konum, Gidilmeyecek Yerler, Aile Takip, Konum Geçmişi, Grup Takip – Grup Oluşturma ve bir çok özelliklik aktif olmaktadır.

Ücretlendirme Periyodu nedir ?

Ücretlendirme aylık abonelik olarak yapılmaktadır.

Fiyat Yüksek değilmi ?

Muadil programlara baktığımızda, Özellik olarak Kim Nerede kadar kapsamlı olmayan uygulamaların Aylık ücretlendirmeleri minimum 17 TL gibi rakamlardan başlamaktadır. Kim Nerede nin aylık ücreti 7.69 TL dir. Bu ücretin yaklaşık yarısı vergi ve yayıncı tarafından kesilmektedir.

Uygulamanın Menşei nedir ?

Kim Nerede; 100 % Yerli olup yaklaşık 3 yıllık argeler sonucunda, 1 yılı bulan çalışma ve test çalışmaları neticesinde hazırlanmış  bir uygulamadır. Görsel Tasarımcısından Yazılımcısına kadar her branşı Türk yazılımcı, tasarımcı ve beyin takımı tarafından yapılmıştır.

Ücretli Aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

Cihazınızdaki Play Store’u ziyaret edin. Google Play Store’da Kim Nerede diye aratın.

Google Play Store’da uygulamayı arayın. Menü> Abonelikler’e dokunun.

İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin. Google Play abonelikleri hakkında daha fazla bilgi için: https://support.google.com/googleplay/answer/7018481

iOS Kullanıcıları: Ayarlar > [Adınız] > iTunes & App Store.

Ekranın üstündeki Apple Kimliğinize dokunun.

Apple Kimliğini Göster’e dokunun. Oturum açmanız veya Touch ID kullanmanız gerekebilir.

Abonelikler’e dokunun.

Yönetmek istediğiniz aboneliğe dokunun.

Bir abonelik için ödeme yapıyorsanız, ancak bunu abonelik listenizde görmüyorsanız, Apple dışında birileri tarafından faturalandırılıyor olabilir.

Farklı bir abonelik teklifi seçebilir veya aboneliğinizi iptal etmek için Aboneliği İptal Et seçeneğine dokunabilirsiniz. İptal ederseniz, aboneliğiniz mevcut faturalandırma döneminin sonunda durdurulacaktır.

App Store abonelikleri hakkında daha fazla bilgi için: https://support.apple.com/en-us/HT202039

Her çocuk için ayrı ücret ödemem gerekirmi ?

Ücretlendirme Sadece Ebeveyn, Ana kullanıcı (Takip Eden) olan için geçerlidir. Çocuk, personel (Takip Edilen) olan kullanıcılar için her hangi bir ücret ödenmez.

İstediğim Bir kişiyi nasıl takip ederim ?

Takip etmek istediğiniz kişinin öncelikle takip kodunu bilmeniz gerekir. Takip kodunu bilmediğiniz bir kişiyi takip edemezsiniz. Eğer Takip kodunu sizinle paylaştı ise o kişiyi yakın takip ettiklerime eklersiniz daha sonra PRO özelliklerini kullanarak dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

 

[ VİDEOYU İZLE ]

Takip kodu nerede ?

Takip kodu uygulama kurulurken oluşturulur, dilediğiniz mail adresinede gönderebilirsiniz. Daha Sonradan takip koduna erişmek isterseniz;  Ekranın en alt sağında bulunan Profile,  oradan en üst sağdaki Dişli simgesine tıklayarak Profil sayfanıza gidip en altta Senin Kodun yazan Takip Kodunuza Ulaşabilirsiniz.

Takip kodunu bildiğim kişiyi nasıl takip ederim ?

Takip etmek istediğiniz kişinin öncelikle takip kodunu bilmeniz gerekir. Ekranın en alt sağında bulunan Profile,  Ekranda ana ekrandaki (+) simgesine basarak Takip etmek istediğiniz kişinin takip kodunu açılan ekrana yazıp tamam a basın. Eklediğiniz kişiyi yakın takip ettiklerim de görebilirsiniz ve hızlı işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

 

[ VİDEOYU İZLE ]

TAKİP ETMEK İSTEDİĞİM KİŞİYİ GİZLİ TAKİP EDEBİLİRMİYİM ?

Kim Nerede yasal bir uygulamadır illegal bir şekilde çalışamaz. Uygulama ebeveyn, Aile, Araç ve Personel takip için hazırlanmıştır. Gizli olarak çalışması, gizlice birilerini takip etmek için planlanmış bir uygulama değildir. Karşı tarafın bilgisi ve onayı olmadan kurulamaz ve çalıştırılamaz. Eğer kişi profilini gizlememiş ise Genel Takip bölümümden yalnızca o anki konumunu görebilirsiniz.

tanımadığım bir kişi tarafından rahatsız edilirsem ?

İstemediğiniz kişilerden gelen mesajları veya arkadaşlık tekliflerini o kişiyi engelleyerek sonsuza kadar kapatabilirsiniz. Siz engelini kaldırmadığınız sürece sizinle hiç bir şekilde iletişim kuramaz.

uygulamayı kullananlar benim bilgilerimi görebilirmi ?

Benzersiz Takip kodunuzu bilmeyen kişi sizi takip edemez, Sizin müsade etmediğiniz kişisel bilgilerinize ulaşamaz. Kim Nerede; Kullanıcıların güvenliğini ve mahremiyetini her şeyden önemli olarak görür ve bunun için bir tercih nedeni olan uygulamadır. Bu nedenle, sizin adınıza bir başkasının işlem yapması veya bilgilerinize ulaşmasının bir yolu yoktur.

Takip edebileceğim kişi sayısı kaçtır ?

Pro üye olan bir kullanıcı için takip edebileceği kişi sayısında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Dilediği kadar kişiyi takip edebilir.

Takip ettiğim kişiye ulaşamazsam ?

Kim Nerede; Takip ettiğiniz kişinin interneti kesilmesi, GPS kopması veya cihazın şarjı bitmesi gibi durumlarda anında akıllı bildirimler göndererek sizi uyarır. Her hangi bir olumsuzluk anında takip ettiğiniz kişiye ulaşabilmeniz için Uygulama Takip ettiğiniz kişilerin günlük geçmiş olduğu güzergahlarını harita üzerinde çizer, Son pil durumunu, sinyal aldığı konumu ve size olan uzaklığını gösterir.

Okula giden çocuğum var, uygulamayı nasıl kullanabilirim ?

  • Çocuğunuzun, evden çıkıp okula giderken veya okuldan çıkıp eve gelirken yolda gitmesini istemediğiniz yerleri tek tek işaretleyip buralara gitmesi halinde uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Gidilmeyecek Yerler
  • Çocuğunuzun, evden çıkıp okula giderken veya okuldan çıkıp eve gelirken gitmesi gerektiği konuma ve varması gerektiği saati ayarlayarak belirlediğiniz saatte belirlediğiniz konumda olmaması halinde uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Zaman ve Konum
  • Okulda olan çocuğunuzun okul bölgesindeki konumunu işaretleyip konum dışına çıktığında uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Alan Belirle
  • Çocuğunuzun günlük geçmiş olduğun güzergahları detaylı olarak görebilirsiniz. Konum Geçmişi

Çocuğum Haberim olmadan okulu terkederse ?

Okulda olan çocuğunuzun okul bölgesindeki konumunu işaretleyip ayarlarsanız, konum dışına çıktığında uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Alan Belirle

 

[ VİDEOYU İZLE ]

Çocuğum telefonu kapatırsa ?

Uygulama Takip ettiğiniz kişilerde Gps kopması, internet kesilmesi veya kullanıcı tarafından Acil durumlarında bildiririm göndererek müdahale etmenizi sağlar. Ayrıca Takip Ettiğiniz kişiye ulaşamadığınız anlarda, Size olan uzaklığını, pil şarj durumunu, son aktif olma zamanını ve ozamana kadar geçmiş olduğu güzergahları görebilirsiniz.

Personel takibi nasıl yapabilirim ?

  • Servise giden eleman, dağıtıma çıkan personel veya Müşteri ziyaretine çıkan pazarlamacınızın, gitmemesi gerektiği yerlerin veya güzergâhların konumlarını işaretleyerek o bölgelere gitmesi halinde uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Gidilmeyecek Yerler
  • Servise giden eleman, dağıtıma çıkan personel veya Müşteri ziyaretine çıkan pazarlamacınızın belirlediğiniz saatte belirlediğiniz konumda olmaması halinde uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Zaman ve Konum
  • Belli bir bölgede kalması gereken Personelin veya aracın konumunu ayarlayıp işaretlereniz, konum dışına çıktığında uygulama bildirim göndererek sizi uyarır. Alan Belirle [ VİDEOYU İZLE ]

 

  • Günlük servise çıkmış personelinin, Ürün dağıtımına çıkan aracın veya Müşteri ziyaretlerine çıkan pazarlamacınızın günlük faaliyetlerini Harita üzerinde anlık konumunu görebilir, kullanmış olduğu güzergahları ve bu konumlardan geçiş saatini dakikasını o anki pil durumunu takip edebilirsiniz. Konum Geçmişi

Grup Takip nedir ?

Grup Takip, Bulunduğunuz konumu kapsayan aktivite, etkinlik, faaliyet vb. var ise ve bu etkinlik ile ilgili grup açılmış ise ekranda görünecektir. Bu grupların içeriklerini görüp detaylarına bakarak etkinliğe katılabilirsiniz veya Kendiniz etkinlik  grubu açıp insanların katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Grup Takip ile ne yapabilirim ?

  • Akşam 20.00 da Halı sahada maçınız var, 2 adamınız eksik, Hemen Uygulamayı açıp grup oluşturuyoruz. Maçımızın olduğu konuma 1 km mesafedeki alanı kapsayacak şekilde planlama yapıyoruz 2 kişiye ihtiyacımız olduğu için 2 katılımcı seçiyoruz başlangıç ve bitiş saatini giriyoruz ve yayınlıyoruz. Belirlemiş olduğunuz alandaki uygulamayı kullanan kişiler etkinliği görüp katılmak isteyebilir veya Ormanda bir bisiklet turu yapacaksınız açık katılımcı sayısı katılımcı için mesafe sınırını belirleyip etkinliği oluşturabilirsiniz etkinliğe katılan kişilerin konumlarını haritada görebilir aynı ekranda mesajlaşabilirsiniz aynı ekranda tehlike anında katılımcılardan birisi acil durum çağrısı yapabilir ve sizden yardım isteyebilir.
  • Şirket isminizde bir grup açarak çalışanlarınızın gruba katılmalarını isteyebilirsiniz. Sürekli nerede olduklarını sormak, konum istemek yerine hiç bir işlem yapmadan Grup ekranında bütün çalışanlarınızın anlık konumlarını, pil durumlarını, size olan uzaklıklarını ve son aktif olma zamanlarını görebilirsiniz. Grup içerisinde mesajlaşabilir anlık akıllı bildirimler gönderebilirsiniz.

aile içi nasıl kullanabilirim ?

Ailenize eklediğiniz kişiler arasında program size grup oluşturur aile içi mesajlaşa bilir, Tehlike anında bildirim gönderebilir, Anlık ailenizi sürekli harita üzerinde konum olarak görebilir Alan belirlemeZaman ve konumGidilmeyecek yerler ve Konum Geçmişi gibi Özellikleri ailenizde olan kişiler üzerinde kullanabilirsiniz.

aileme eklediğim bir kişi çıkabilirmi ?

Aile grubuna girmeyi onaylayıp giren kişiler Aileyi kuran ebeveynin izni olmadan aile grubundan çıkamaz. Grubu kuran kişinin hesabı aktif olmaması veya kaybolması durumunda kişi gruptan çıkmak için başvuruda bulunur eğer aileyi kuran ebeveyn 3 günlük zaman diliminde bu çıkışı reddetmese 3 gün sonunda sistem kişiyi aile grubundan otomatik olarak çıkartır.

No Comments

Post A Comment