Yeni Sürüm ve Gecikmeye Dair

YENİ SÜRÜM

Kim Nerede – Aile, Personel ve Araç Takip uygulaması yeniden hizmetinizde!

  • Uygulama tamamen 64 bit çalışacak şekilde güncellendi.
  • Uygulamada bazı hatalar giderildi.
  • Sunucu yazılımımız dünyanın en güçlü altyapılarından olan Amazon Web Hizmetlerine taşındı.
  • Sunucu yazılımımızda optimizasyon ve veritabanı iyileştirilmeleri yapıldı.

 

GECİKMEYE DAİR

Kendi bünyemizde kurduğumuz ekimiz ve altyapısı revize edilen uygulamamız ile tekrar yayında olmanın heyecanını yaşıyoruz! Kısa denebilecek bu süre zarfında hummalı bir çalışma yaptık ve hem uygulamanın kendisi hem de sunucumuz (henüz arzu ettiğimiz seviyede olmasa da) çok daha hızlı ve iyi bir altyapıya kavuştu. Desteklerinizle, Bundan Sonraki süreçte sizlerinde geri dönüşleri neticesinde hızla gelişecektir.

Bu süreci tetikleyen ilk aşama geliştirici firma tarafından sürekli uygulama ile ilgili sorunlar yaşanmasına rağmen sorunları çözmemeleri, Uygulamanın ios Sürümünün hazırlanamaması, verdikleri sözde durmamaları, Son olayda uygulamanın sunucu ile bağlantısını kesmeleri Hem kullanıcılarımızı mağdur edip bizleri size karşı mahcup etmişlerdir. Firma ile yollarımızı ayırmamız ve kendi ekibimizi kurup uygulamayı yeniden düzenleyip yayınlamamız biraz sancılı oldu.

15 Ağustos tarihinde Uygulamanın hatasız yeni sürümünü bitirip yayın için Google’ a gönderdiğimizde uygulama altyapısının 64 bit desteklemediğini ve Google bu sürümü kabul etmeyeceği gerçeği ile karşılaştık. Tarih itibari ile yine yılmadan vazgeçmeden 64 bit sürümü yeniden oluşturmak için çalışmalara başladık. Bu süreçte gördük ki Geniş bir kitle için tasarladığımız uygulamamızın teknik altyapı açısından son derece yetersiz bir durumu söz konusuydu ve bazı başka sorunlar da yaşadık. Uygulamamızı teslim aldığımızda kod kalitesi açısından zayıf, 64 bit gibi Ağustos ayı itibariyle Google tarafından zorunlu tutulan temel bazı teknik özelliklerden mahrum halde ve pek çok handikap ile kucağımızda bulmuşuz.

Firma ile hukuki sürecimiz devam etmekte fakat siz değerli kullanıcılarımız ve bizler için önemli olan bundan sonra bu tarz bir aksaklık olmayacak olması! Yerli ve milli GPS uygulamamızı artık kendi ekibimiz ile geliştiriyoruz ve şimdiden çok daha güçlü bir durumda! Gece gündüz demeden geliştirmeye ve hata gidermeye devam ediyoruz. İlk yayınladığımız zamanki teveccühünüze layık olmak için var gücümüzle çalışmaya devam…

Programda Görmek istediğiniz özellikleri veya karşılaştığınız hataları lütfen bizimle paylaşın.

NOT: Mevcut PRO kullanıcılarımız bu süreçte ücretini ödedikleri bir servisten yararlanamadılar. Bu en çok bizi üzen durumdan ötürü özür diliyoruz ve affınıza sığınıyoruz. Bu kullanıcılarımız ödemelerini yapıp uygulamayı kullanamadıkları dönemler için lütfen bizimle iletişime geçsinler. Kullanamadıkları süre boyunca kendilerine PRO üyelik hediye edilecektir.

Elimizde olmayan Bu durumlarda Bizi destekleyip, bırakmadığınız için teşekkürü bir borç biliriz.

Saygılarımızla

 1,301 total views,  1 views today

No Comments

Post A Comment